כיול כח - מ.ב.א הזורע טכנולוגיות כיול
דף הבית >> כיולים >> כיול כח
כיול טמפרטורה ולחות  כיול אלקטרוניקה  כיול מסה  כיול-לחץ  כיול-אורך-וזוית  כיול כח   כיול מומנט   כיול קשיות   כיול מיקרו נפח   כיול סלד וזמן  כיול PH ומוליכות   כיול מדי ומתמרי וואקום   כיול מדי ספיקה  כיול רדיומטרי

כיול כח


מ.ב.א מוסמכת ע"י הרשות להסמכת מעבדות לפי תקן ISO17025 בתחום כח.
נותנים שרות למגוון רחב של יצרנים מהמובילים בתחום.
 

תחום פעילות
מכונות מתיחה, מדי כוח, מכונה אוניברסאלית, פטישי אספלט, מכבשים, מדי התארכות ועוד. 
תחום הכח הוא אחד המסוכנים בעולם הכיול. בחינת הכוחות שבהם יכול לעמוד חומר: כבל מתכת, בטון, בדים, סיליקון וכו' מחייבת מתיחה ולחיצה, לעיתים עד הקצה.
בתחום מדידות הכח, תהליך הכיול הוא השוואה בין תוצאות הכוחות המופעלים על המכשיר הנבדק, לבין התוצאות שמציג הסטנדרט (המאסטר).

אופן הכיול
ניתן לבצע כיול כח בשני אופנים כתלות בעומס שיש להפעיל.
דרך אחת היא באמצעות העמסת משקולות או שימוש במתמרים ליצירת כוחות התואמים את דרישת הלקוח והתקן, אפשרי לביצוע באתר הלקוח וגם במ.ב.א.
השני בשימוש במכונות מתיחה, לביצוע בתוך כתלי מבא בלבד.

כח בתעשייה ובבניה
תעשיית הבטון מייצרת חומרים בצפיפות וחוזק משתנים. ידוע שבטון לבניית ממ"ד הוא בעל דרגת חוזק גבוהה יחסית, על מנת שהקירות יגנו על המבנה ועל השוהים בו ישנם תקנים מחמירים ובדיקות שהבטון צריך לעמוד בהן. לשם כך מיוצרות קוביות ועליהן מתבצע מבחן חוזק בלחיצה.  את מכונות הלחיצה שבודקות את חוזק הבטון יש לכייל אחת לתקופה (בדרך כלל שנה) שכן הביטחון בתוצאות שלהן הכרחי לבניה בטוחה.
בתעשית הפלסטיקה והגומי האלסטיות והפלסטיות של החומרים משפיעות על השימושים השונים בהם. פלסטיק הוא, כמובן, בעל תכונות פלסטיות וגומי בדרך כלל אלסטי.
אלסטיות: כאשר חומר חוזר למצבו מקורי לאחר מתיחה לעומת פלסטיות: כאשר חומר נשאר במצב החדש ולא חוזר למצבו המקורי.

כח בתעופה ובתחבורה
במטוסים קלים הנעת המדפים לשם ניווט מתבצעת בעזרת כבלים, חוזק הכבלים נמדד במכונת מתיחה המייצרת כח ידוע ובודקת את העמידה של הכבלים בכוחות שמופעלים עליהם.
בתחום התחבורה, העומס (מסה, תנועה ושחיקה לאורך שנים) שמייצרות רכבות על אדנים לאורך זמן דורש עמידה של האדנים בכוחות גדולים המופעלים עליהם. האדנים צריכים להיות מסוגלים להתעוות במידה מסוימת של גמישות בלי לקרוס, בזמן שהן נושאות את המסה הכבדה של הקרונות שחולפים על פניהם. בדיקות לחיצה של אדנים הן חלק בלתי נפרד מהייצור, על מנת לוודא שהמוצר הסופי יעמוד בתנאים שצפויים לו. 

 
מ.ב.א מוסמכת ע"י הרשות להסמכת מעבדות לפי תקן ISO17025 בתחום כח.
נותנים שרות למגוון רחב של יצרנים מהמובילים בתחום.

לצפיה בהיקף ההסמכה בתחום כח לחץ כאן 
  
-
 
sales@mba.co.il  |  QCC Hazorea Calibration Technologies  |  Kibbutz Hazorea 36581, Israel  |  Phone 972-4-9592464  |  Fax 972-4-9899222
 All rights reserved QCC Hazorea ©