כיול מיקרו נפח - מ.ב.א הזורע טכנולוגיות כיול
דף הבית >> כיולים >> כיול מיקרו נפח
כיול טמפרטורה ולחות  כיול אלקטרוניקה  כיול מסה  כיול-לחץ  כיול-אורך-וזוית  כיול כח   כיול מומנט   כיול קשיות   כיול מיקרו נפח   כיול סלד וזמן  כיול PH ומוליכות   כיול מדי ומתמרי וואקום   כיול מדי ספיקה  כיול רדיומטרי
 

מה זה כיול מיקרו נפח?

כיול מכשירים להעברת נוזלים בנפחים נמוכים מאד. lµ1 עד ml50.

תחומי הכיול
כיול פיפטורים חד ערוציים, פיפטורים רב ערוציים, פיפטורים חשמליים וידניים, סטפרים, בירטות, טיטרטורים, ליקווידטורים ועוד.

אופן הכיול
כיול מיקרו נפח נעשה בשיטה גרווימטרית. (מדידת מסת הנוזל) בשימוש במים מזוקקים ומאזניים מדויקים. נפח הנוזל, שמשקלו וצפיפותו ליחידת נפח ידוע, שנשאב אל הטיפ נשקל במאזניים והתוצאה המתקבלת מומרת שוב לנפח.

הכיול מתקיים במעבדה מבוקרת לחץ ברומטרי, טמפרטורה ולחות ונעשה תחת הסמכה של הרשות הלאומית להסמכת מעבדות.
הגלגול שעבר הפיפטור מעידן הפיפטה הידועה לנו כתלמידי בית ספר לשימוש שנעשה בו היום מעיד על הדיוק שהושג לאורך השנים והחשיבות שיש בו.

מיקרו נפח במשטרה
בפתיח של CSI עובדי המז"פ עושים שימוש בפיפטור להעברת נוזלים ממיכל אחד למיכל אחר או למבחנה. לביצוע בדיקות באמצעות נוזלים שמזהים נוכחות חומרים מסוכנים או בלתי חוקיים.
פיפטורים מדויקים מבטיחים הליך בטוח ואמין ובשל כך גם תוצאות שניתן להסתמך עליהן.

מיקרו נפח ברפואה
מעבדת סקר ילודים במרכז הרפואי שיבא עושה שימוש ברובוט הבודק דגימות דם של כל התינוקות שנולדים במדינת ישראל. הדגימות נבדקות להמצאות של מספר מחלות המסכנות חיים וניתנות לטיפול מציל חיים בתוך ימים ספורים מהלידה.

מיקרו נפח באקדמיה
הבסיס למדע הוא מחקר. מיטב האקדמאים בתחום המדע ידעו לספר על התלות של תוצאות המחקר והאמינות שלו באמינות והדיוק של הכלים שנעשה בהם שימוש במחקר מיומו הראשון.

חריגה בתוצאות בראשית הניסוי או המחקר יובילו למסקנות ותוצאות שגויות לכל אורכו ועלולים להביא לאיבוד של ימי, חודשי ושנות מחקר ארוכים.

 
מ.ב.א מוסמכת ע"י הרשות להסמכת מעבדות לפי תקן ISO17025 בתחום מיקרו נפח.
 
לצפיה בהיקף ההסמכה בתחום מיקרו נפח לחץ כאן
 
  

כיול מיקרו נפח

-
 
sales@mba.co.il  |  QCC Hazorea Calibration Technologies  |  Kibbutz Hazorea 36581, Israel  |  Phone 972-4-9592464  |  Fax 972-4-9899222
 All rights reserved QCC Hazorea ©